Ponuky.skBezplatná inzercia pracovných ponúk. Ponuky práce, zamestnanie, job, brigády 
Zoznam tém:

Rady pred cestou za prácou v zahraničí

Všetci zamestnávatelia by mali zabezpečiť pre svojich pracovníkov kompletné poistenie, predovšetkým úrazové. Avšak je tu riziko, že tak nerobia všetci.

Odporúčame vám vopred sa informovať u svojho zamestnávateľa. Na Slovensku je tiež možné poistiť sa na cestu a pobyt do zahraničia. Poskytujú sa služby v oblasti poistenia liečebných nákladov, poistenia zodpovednosti za škody spôsobené pri vykonávaní prác v zahraničí a ďalšie podľa vášho želania.

Pred samotným vycestovaním za prácou vám odporúčame, aby ste navštívili svoju zdravotnú poisťovňu. V prípade, že si budete platiť zdravotné poistenie v zahraničí, odhláste sa ako platiteľ. Môže sa vám totiž stať, že keď sa po niekoľkých rokoch vrátite na Slovensko, okrem pekného privítania priateľmi a rodinou, sa vám dostane aj žaloba zo zdravotnej poisťovne za neplnenie si svojich povinností.

PLATÍTE REGISTRAČNÝ POPLATOK
O tom, akým spôsobom poslať alebo zaplatiť registračný (účastnícky) poplatok, sa informujte u svojho budúceho zamestnávateľa alebo agentúry ktorá vám pobyt zabezpečuje. V podstate sú možné tri spôsoby: poslať peniaze na účet zamestnávateľa, zaplatiť poplatok priamo na mieste po príchode alebo iným spôsobom, ktorý vám oznámi váš zamestnávateľ.

NEZABUDNITE SI PAS
Pracovať v zahraničí nie je v žiadnom prípade možné bez platného cestovného dokladu - pasu a potom bez vopred stanovených ostatných dokladov (pracovné povolenie, potvrdenie od zamestnávateľa...), ktoré závisia od požiadaviek prijímajúcej krajiny.

NEZĽAKNITE SA XENOFÓBIE
Stretávame sa s ňou aj my na Slovensku, a to čoraz častejšie. A tak, ak sa k vám bude niekto hrubo správať, pretože nie ste miestny, snažte sa to riešiť pokojne. Aj my sme niekedy málo tolerantní napr. voči Rómom alebo iným etnickým skupinám, národnostiam, prisťahovalcom. Máme pocit, že nás oberajú o peniaze, o prácu.


Na začiatok stránky


Copyright © Ponuky.sk